Kayıt için tıklayınız.

Değerli Meslektaşlarımız,

TOTBİD TOTEK tarafından her yıl mümkün olduğunca katılımcıların kendi hastanelerinde gerçekleştirilen “Uzmanlık Eğitimi Gelişim Sınavı (UEGS)” içinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı bu yıl online olarak yapılmasına karar verilmiştir. 03 Ekim 2020 Cumartesi günü tüm Türkiye çapında, saat 11.00 de gerçekleştirilecek “11. Uzmanlık Eğitimi Gelişim Sınavı (UEGS)” çalışmaları başlamıştır. Sınava son başvuru tarihi 21 Eylül 2020 olarak belirlenmiştir.

Sınav sonuçları sadece tıp eğitimcileri tarafından değerlendirilerek postalanmakta, kişisel bilgiler hiçbir şekilde adayların kendileri ve ilgili eğitim sorumlusu dışında bir şahıs ya da kurumla paylaşılmamaktadır. Her yıl olduğu gibi asistanlarımız genel ortalamaya ve kıdem yılına göre ayrıca alt dalların her biri ile ilgili durumunu değerlendirme imkân bulacak ve bir önceki seneye göre gelişimini izleyebilecektir.

TOTBİD tarafından yayınlanan, UEGS sınav hazırlıklarında asistanlarımıza yardımcı olacağını ve kaynak kitap olarak yararlanacaklarını düşündüğümüz 1000 Soruda UEGS ve Ortopedi ve Travmatoloji Asistan Kılavuzu kitaplarını hatırlatmak isteriz. Temin etmek için kevser@totbid.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Ülkemizde ortopedi ve travmatoloji uzmanlık eğitiminin standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunmak kişisel ve kurumsal özelliklerimizi her yıl düzenli ve ayrıntılı biçimde görebilmek amacındaki bu sınava asistanlarımızın aktif ve gönüllü katilimi için şimdiden teşekkür ediyoruz. Kendi bireysel gelişimlerini izleyerek mesleki eğitimlerine yön veren asistanlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla,

TOTEK Yönetim Kurulu

 

Kaynaklar:

  • Review of Orthopaedics Expert Consult Online and Print, 6. Basım 2012. Mark D., Miller MD, Stephen R. Thompson MBBS MEd FRCSC, Jennifer Hart MPAS
  • Orthopaedic Bsic Science; Foundations of Clinical Practice, Fourth Edition by Regis O’Keefe, Joshua J Jacobs, Constance R. Chu and Thomas A. Einhorn (Jan 15, 2013)
  • Tachdjian’s Pediatric Orthopedics 5. Basım, 2014. John Herring
  • Campbell’s Operative Orthopaedics. 12. Basım, 2012. S. Terry Canele, James H. Beaty,
  • Rockwood and Green’s Fractures in Adults 8. Basım, 2015. Robert W. Bucholz, James D. Heckman MD. Charles M. Court-Brown MD FRCS Ed (Orth), Paul Tornetta III MD
  • Rockwood and Wilkin’s Fractures in Children 8. Basım, 2015, James H. Beaty MD, James R. Kasser MD
  • TOTBID Çocuk Ortopedisi. Ed: Emre Çullu, 2012 İstanbul.
  •  TOTEK Yeterlik Sınavına Hazırlık Kitabı- 2, Ed: Berk Güçlü, 2017, TOTBİD
  • TOTEK Ortopedi ve Travmatoloji Temel Bilimler ve Araştırma Kitabı, 2016, Ed:Feza Korkusuz, TOTBİD
  • Multi disipliner yaklaşımla Kemik ve Yumuşak doku Tümörleri Ed: Nevzat Dabak, 2017, Ankara, TOTBİD

 

Asistan Bilgilendirme Mektubu İçin Tıklayınız
Sınav Yönergesi İçin Tıklayınız

Dikkat Yorum Yazmak için tıklayınız


Yorumlar